ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    hgh
    hgh
    Guest

تنظیمات مربوط به نصب و راه اندازی خطوط پنج رقمی سیپ ترانک مخابرات

دوستان عزیز . چند وقتی هست که خطوط سیپ ترانک مخابراتی راه افتاده و مخابرات داره این خطوط رو راه اندازی می کنه.
    تنظیمات مربوط به این خطوط رو خود مخابرات هم نمیدونه .
    به خاطر داشته باشید که شما از مخابرات پند تا ای پی گرفتید
    اول ای پی کخ باید به سرور خودتون بدید
    دوم ای پی که مربوط به gateway می شه
    سوم ای پی مربوط به SBC مثلا 10.105.10.10

پیشنهاد:
    من اول این کار رو میکنم که مودم دات بیز رو به لپتاپ خودم وصل میکنم بعد ای پی سرور رو که از مخابرات گرفتم بهش می دم. سعی می کنم که اول پینگ گیتوی و بعد پینگ SBC رو بگیرم. تا مطمئن بشم که همه چیز مرتب هست. بعد میرم و ای پی رو به سیستم تلفنی می دم و همین کار رو اونجا تکرار می کنم.

این تنظیمات به این صورت هستند:
    1- ایجاد یک ترانک سیپ sip trunk : از منوی Connectivity>Add trunk>Add Sip Trunk رو انتخاب کنید تا یک ترانک سیپ بسازیم.
    2- در قسمت Trunk Name یک نام مثل IPVoip بگزارید و همین نام رو برای قسمت Trunk Name: قرار بدید.
    3- در قسمت PEER Details این متن ها رو کپی کنید.

host=10.105.10.10
    type=friend
    insecure=port,invite
    context=from-trunk
    qualify=yes
    dtmfmode=auto
    مطابق عکس
    1.jpg
    حالا برای تماس های ورودی از طریق این ترانک هم می تونید یک incomming calling rule ایجاد کنید.
    من یک عکس قرار می دم که از صد تا کلمه گویا تر هست
    2.jpg

اگه سوالی بود بگید که من جوابش رو بدم.
    mohammadreza808
    mohammadreza808
    Guest
    با سلام
    ما از مخابرات همین سرویس یعنی سیپ ترانک رو گرفتیم.
    مودم رو در حال Bridge گذاشتیم و ای پی دوم روی سرور الستیکس ست کردیم که در حال حاظر از روی سرور میشه گیت وی رو پینگ کرد.
    خط ما صرفا تماس ورودی داری یعنی خروجی نداره. یعنی ما فقط میخواییم از بیرون بهمون زنگ بزنن. حالا رو استیکش دقیقا چه چیزایی باید بزنیم؟
    hgh
    hgh
    Guest
    سلام. باید یک inbound rout ست کنید که تماس ها رو به یکی از داخلی ها هدایت کنه . عکسش رو براتون گذاشتم . که همون عکس دوم هست
    mrousta
    mrousta
    Guest

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط hgh نمایش پست ها
    دوستان عزیز . چند وقتی هست که خطوط سیپ ترانک مخابراتی راه افتاده و مخابرات داره این خطوط رو راه اندازی می کنه.
    سوم ای پی مربوط به sbc مثلا 10.105.10.10

پیشنهاد:
    من اول این کار رو میکنم که مودم دات بیز رو به لپتاپ خودم وصل میکنم بعد ای پی سرور رو که از مخابرات گرفتم بهش می دم. سعی می کنم که اول پینگ گیتوی و بعد پینگ sbc رو بگیرم. تا مطمئن بشم که همه چیز مرتب هست. بعد میرم و ای پی رو به سیستم تلفنی می دم و همین کار رو اونجا تکرار می کنم.

1- ایجاد یک ترانک سیپ sip trunk : از منوی connectivity>add trunk>add sip trunk رو انتخاب کنید تا یک ترانک سیپ بسازیم.
    2- در قسمت trunk name یک نام مثل ipvoip بگزارید و همین نام رو برای قسمت trunk name: قرار بدید.
    3- در قسمت peer details این متن ها رو کپی کنید.

host=10.105.10.10
    type=friend
    insecure=port,invite
    context=from-trunk
    qualify=yes
    dtmfmode=auto
    مطابق عکس
    1.jpg
    حالا برای تماس های ورودی از طریق این ترانک هم می تونید یک incomming calling rule ایجاد کنید.
    2.jpg

سلام مهندس جان ممنون از توضیحات خوبت.
    سوال 1: به من ip سرور با نت مسکشو دادن، من این آی.پی رو باید با آی.پی سرور که به صورت لوکال(192.168.1.5) زدم رو عوض کنم؟ یا جای دیگه داره؟
    سوال 2: یه آ.پی دیگه دادن که گفتن روو گیتوی ست کنم، گیتوی همین مودم تاینت که بریدجش کردم میشه؟ (تصویر ضمیمه کردم)
    Untitled.jpg

ممنون از حوصلتون
    hgh
    hgh
    Guest

چطور ای پی مخابرات رو روی دستگاه خودم ست کنم؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrousta نمایش پست ها
    سلام مهندس جان ممنون از توضیحات خوبت.
    سوال 1: به من ip سرور با نت مسکشو دادن، من این آی.پی رو باید با آی.پی سرور که به صورت لوکال(192.168.1.5) زدم رو عوض کنم؟ یا جای دیگه داره؟
    سوال 2: یه آ.پی دیگه دادن که گفتن روو گیتوی ست کنم، گیتوی همین مودم تاینت که بریدجش کردم میشه؟ (تصویر ضمیمه کردم)
    Untitled.jpg

ممنون از حوصلتون
    دوست عزیزم
    شما باید توجه داشته باشی که مخابرات اطلاعات کافی نداره. پس بهش توجه زیادی نکن.
    وقتی شما مودم رو در حالت بریدج bridge قرار میدی یعنی به شبکه مخابرات متصل شدی و با شبکه اونها وارد یک اینترانت شدی.

به شما یک ای پی میدن که باید روی دستگاه خودتون ست کنید. ( توصیه میکنم اول با ویندوز این کار رو بکنید و پینگ گیتوی رو بررسی کنید که حتما داشته باشید)
    اما نکته قابل توجه اینجاست:

**** چطور هم ای پی داخلی برای اتصال تلفن ها داشته باشیم و هم ای پی مخابرات رو روی دستگاه ست کنیم ****

برای این موضوع باید از virtual interface eth استفاده کنید.
    در سرور های لینوکسی centos و لینوکسی ubuntu این موضوع راه کار های خودش رو داره .
    کلمه کلیدی که می تونم بهتون توصیه کنم دنبالش باشید ::: virtual interface centos ::: هست.
    خیلی هم ایجادش راحته

شاد باشید
    m.ebrahimi
    m.ebrahimi
    Guest
    نقل قول نوشته اصلی توسط hgh نمایش پست ها
    سوم ای پی مربوط به SBC مثلا 10.105.10.10

پیشنهاد:
    من اول این کار رو میکنم که مودم دات بیز رو به لپتاپ خودم وصل میکنم بعد ای پی سرور رو که از مخابرات گرفتم بهش می دم. سعی می کنم که اول پینگ گیتوی و بعد پینگ SBC رو بگیرم. تا مطمئن بشم که همه چیز مرتب هست. بعد میرم و ای پی رو به سیستم تلفنی می دم و همین کار رو اونجا تکرار می کنم.

1- ایجاد یک ترانک سیپ sip trunk : از منوی Connectivity>Add trunk>Add Sip Trunk رو انتخاب کنید تا یک ترانک سیپ بسازیم.
    2- در قسمت Trunk Name یک نام مثل IPVoip بگزارید و همین نام رو برای قسمت Trunk Name: قرار بدید.
    3- در قسمت PEER Details این متن ها رو کپی کنید.

host=10.105.10.10
    type=friend
    insecure=port,invite
    context=from-trunk
    qualify=yes
    dtmfmode=auto
    مطابق عکس
    1.jpg
    2.jpg

سلام خوبین ؟ مرسی از اطلاعاتتون ، یه سوال بپرسم منظورتون از sbc چیه ؟
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

کلمات کلیدی این موضوع